O nás

Firma Archvegetal, s.r.o. vznikla v roce 2013 propojením inovativního technologického know how se zkušenostmi z oblasti arboristiky a zahradní architektury.

Samotný příběh však začal o několik let dříve, kdy jeden ze společníků, Luboš Machala během svého studia začal objevovat moderní prvky zahradní architektury.

Jeho zájem o inovace a touha experimentovat jej dovedli až k francouzské firmě jejíž technologické postupy se mu společně s druhým společníkem, Lukášem Špetlíkem, podařilo posunout až za hranice zdánlivě nemožného.

 

Luboš Machala

Během studií Managementu zahradní architektury se začal zajímat o moderní trendy v tomto oboru. Jako živnostník realizoval celou řadu menších projektů, díky kterým získal zkušenosti i možnost experimentovat.
Zelené stěny jej záhy uchvátily natolik, že se rozhodl plně specializovat na realizace tohoto multifunkčního designového prvku. Jeho největší současnou ambicí je udávat trend v tomto odvětví a přinášet zeleň tam, kde jí městská zástavba upřela přirozený prostor.

„Naše stěny mají okamžitý efekt, jejich realizace je rychlá a zároveň si zakládáme na jejich dlouhodobé udržitelnosti při nízkých nákladech. Vždy postupujeme od detailu k celku, od jednotlivých rostlin k působivému designu. Díky tomuto postupu jsme velmi flexibilní co do rozsahu i atypičnosti zakázky. Nebojíme se přijímat výzvy.“

 

Lukáš Špetlík

Luke-5Po ukončení studia zahradní a krajinné tvorby absolvoval roční stáž zaměřenou na management stromů v americkém Morris Arboretu. Poté žil několik let střídavě v ČR a v Londýně, kde se staral o ošetřování památných stromů Královského parku. Paralelně založil firmu Na Strom, s. r. o. zaměřenou na arboristiku a výškové práce. V roce 2012 otevřel v rodném Turnově kavárnu Panorama, kde také záhy vznikla první zelená stěna ve veřejném prostoru realizovaná pod značkou Archvegetal. Díky Lukášovým zkušenostem s výškovými pracemi a znalostem z oblasti arboristiky je firma schopná zajišťovat kompletní servis všech realizovaných stěn.

„Nesnažíme se přírodu podmanit. Naopak. Vždy vycházíme z přirozených růstových tendencí jednotlivých rostlinných druhů, kterým dokážeme přinést přirozené podmínky i v netradičním prostředí vertikální plochy. U zelených stěn jsou zachovány veškeré benefity živoucí přírody, hravost barev i přirozená proměnlivost v čase“


Kontakt

ArchVegetal s.r.o.

Praha 1 - Staré Město, Rybná 716/24, PSČ 110 00
+420 739 672 650