Zelené stěny

Zelené stěny nabízejí téměř neomezené možnosti designu. Díky odlišné struktuře, tvaru a barevnosti jednotlivých rostlin je možné vytvořit oddělené barevné plochy s plynulými přechody i pestrobarevné ornamenty tvořené vícero druhy kontrastních rostlin. Takto vzniká dynamický funkční obraz dotvářející celkový design daného prostoru.

Zelená stěna není náročná na realizaci. Potřebujeme především vybrat vhodné místo pro ozelenění – již existující nosnou stěnu nebo místo, kde ji chceme nově postavit. Dále je nutné zajistit přívod a odvod vody a elektřiny. Samotná konstrukce stěny je rychlá, trvá pouze několik týdnů.

zelené stěny v interiéru

Zelené stěny v interieru
V interiérech design není závislý na světelných a klimatických podmínkách. Může tak být použita široká škála rostlin, včetně exotických druhů. Zelené stěny se v interiéru mohou stát působivou dominantou nebo mohou pomoci originálně rozdělit prostor. Díky tvarovatelnému systému navíc můžeme ozelenit nejen svislé stěny, ale také zakřivené plochy.

zelené stěny v exteriéru

zelené stěny v exteriéru
V exteriéru je design podmíněn světelnými a klimatickými podmínkami. Ty však můžeme také využít pro zajímavé efekty. Rostliny přizpůsobují svoji barvu a dobu květu měnícím se ročním obdobím. Díky tomu může vzniknout působivý design proměnlivý v čase. Zároveň lze v exteriéru použít i větší rostliny, včetně různých druhů keřů.

Zelené stěny jako architektonický prvek:

Zvuková izolace

Zelená stěna zvyšuje neprůzvučnost Vašich zdí a vylepšují akustiku v interiéru, protože rostliny i substrát zvuk pohlcují, a tím odstraňují dozvuk.

Okysličování

Rostliny díky fotosyntéze pohlcují oxid uhličitý a produkují kyslík. Pokryjeme-li jimi celou stěnu, mají významný vliv na kvalitu vzduchu, který dýcháme.

Pohlcování škodlivin

Zelená stěna pohlcuje škodlivé látky, které do ovzduší unikají z umělých materiálů jako jsou plasty, linolea, lepidla, barvy apod.

 

Realizace

Technologie

Spojením moderních trendů a kvalitních materiálů se nám podařilo vyvinout vlastní technologii, jejímž hlavním přínosem je vysoká životnost a v podstatě neomezený rozsah zelených stěn. Díky našemu řešení je možné snadno realizovat i stěny atypického tvaru.

Nosnou stěnu, kterou ozeleňujeme, vždy vybavíme opěrným systémem. K tomu připevníme růstové koše, které nakonec osadíme rostlinami. Součástí konstrukčního řešení je vždy i závlahová linka.

Údržba a servis

V rámci specializovaného servisu jsou naše stěny vybaveny automatickým zavlažovacím systémem, který lze kontrolovat přes internet. Tento systém rovněž sleduje celkový stav rostlin.

Fyzická údržba zahrnuje zastřižení, designovou úprava a kontrolu závlahového systému.


Kontakt

ArchVegetal s.r.o.

Praha 1 - Staré Město, Rybná 716/24, PSČ 110 00
+420 739 672 650